Etiket Arşivleri: Yazar

Cumhur Çetin, Uğur Mumcu’yu ölüm yıldönümünde andı

Mali Müşavir, Yazar, SİNDEF CHP Komisyon Başkanı Cumhur Çetin, Araştırmacı Gazeteci Uğur Mumcu’yu ölüm yıldönümünde sosyal medya üzerinden paylaştığı bir mesaj ile andı. Cumhur Çetin mesajında “24 Ocak 1993 tarihinde alçakça bir suikast sonucu aramızdan ayrılan Araştırmacı Gazeteci Uğur Mumcu’yu saygı ve rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.  

Cumhur Çetin, Kamer Genç’i ölüm yıldönümünde andı

Mali Müşavir, Yazar, SİNDEF CHP Komisyon Başkanı Cumhur Çetin, Siyaset tarihimizin unutulmayan isimlerinden olan Kamer Genç’i ölüm yıldönümünde sosyal medya üzerinden paylaştığı bir mesaj ile andı. Cumhur Çetin mesajında “Merhum  Kamer Genç’i aramızdan ayrılışının 5. yılında yılında saygı, rahmet ve özlemle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.  

Cumhur Çetin, Nazım Hikmet’i andı

Mali Müşavir, Yazar, SİNDEF CHP Komisyon Başkanı Cumhur Çetin, Türk edebiyatının büyük şairi Nazım Hikmet’i doğum gününde sosyal medya üzerinden paylaştığı bir mesaj ile andı. Cumhur Çetin mesajında “İkimiz de biliyoruz, sevgilim, öğretebiliriz: dövüşmeyi insanlarımız için ve her gün biraz daha candan biraz daha iyi sevmeyi…” İyi ki doğdun Nazım usta…” ifadelerine yer verdi.  

Cumhur Çetin, Zübeyde Hanım’ı ölüm yıldönümünde andı

Mali Müşavir, Yazar, SİNDEF CHP Komisyon Başkanı Cumhur Çetin, Ulu Önder Atatürk’ün değerli annesi Zübeyde Hanım’ın aramızdan ayrılışının yıldönümünde sosyal medya üzerinden paylaştığı bir mesaj ile andı. Cumhur Çetin mesajında “Ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi  Zübeyde Hanım’ı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.  

Cumhur Çetin, Metin Göktepe’yi ölüm yıldönümünde andı

Mali Müşavir, Yazar, SİNDEF CHP Komisyon Başkanı Cumhur Çetin, değerli gazeteci Metin Göktepe’yi 25.ölüm yıldönümünde sosyal medya üzerinden paylaştığı bir mesaj ile andı. Cumhur Çetin mesajında “Basın özgürlüğü mücadelesinin simgesi değerli gazeteci  Metin Göktepe’yi aramızdan ayrılışının 25. yılında özlem ve rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi  

Cumhur Çetin, Barış Manço’yu doğum gününde andı

Mali Müşavir, Yazar, SİNDEF CHP Komisyon Başkanı Cumhur Çetin, Türk müziğinin önemli temsilcilerinden Barış Manço’yu doğum gününü sosyal medya üzerinden paylaştığı bir mesaj ile kutladı. Cumhur Çetin mesajında “İyi ki doğdun Barış Abi! Barış Manço’yu sevgi, saygı ve özlemle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.  

Çetin, Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 84. yıldönümünde andı

Mali Müşavir, Yazar, SİNDEF CHP Kom. Bşk. Cumhur Çetin,Vatan şairimiz  Mehmet Akif Ersoy’u sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir mesajla andı. Cumhur Çetin mesajında ”Vatan ve bayrak sevgisini dizeleriyle aziz milletimize aşılayan İstiklal Marşı yazarımız Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 84. yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadelerineyer verdi.    

Çetin, Maraş Katliamı’nda hayatını kaybeden vatandaşlarımızı andı

Mali Müşavir, Yazar, SİNDEF CHP Kom. Bşk. Cumhur Çetin,Türkiye tarihinin utancı olan 19-26 Aralık 1978 Maraş Katliamı’nda katledilen canları sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir mesajla andı. Cumhur Çetin mesajında ”Maraş Katliamı’nda can veren bütün canları saygıyla anıyorum…” ifadesine yer verdi.  

Cumhur Çetin, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü

Mali Müşavir, Yazar, SİNDEF CHP Kom. Bşk. Cumhur Çetin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkını verdiği bu özel günün 86. Yıldönümünü sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir mesajla kutladı.  Cumhur Çetin mesajında “Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır.”  Diyen Gazi Atatürk önderliğinde […]

Cumhur Çetin, 4 Aralık Dünya Madenciler Gününü

Mali Müşavir, Yazar, SİNDEF CHP Kom. Bşk. Cumhur Çetin, Maden kazalarında hayatını kaybeden canlarımızı sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir mesajla andı. Cumhur Çetin mesajında “Maden kazalarında şehit olmuş madencilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm madencilerimizin Dünya Madenciler Gününü kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.