CHP’nin Esenler Belediye Başkan Adayı Cumhur Çetin oldu

CHP’nin Esenler Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

31 Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçimler için CHP’nin Esenler Belediye Başkan adayı Cumhur Çetin oldu.

Yerel seçimler öncesi partilerde hareketlilik devam ediyor. Esenler’de partilerin belediye başkan adayları netleşmeye başladı. CHP’nin Esenler Belediye Başkan adayı olarak Cumhur Çetin isminde karar kılındığı öğrenildi. Yerel seçimler 31 Mart Pazar günü yapılacak.

Cumhur Çetin Kimdir?

Almanya’da gurbetçi bir ailenin evladı olarak 8 Ocak 1973 yılında dünyaya geldi.  Memleketi Sinop’tur.

Siyaset ile daha ortaokul yıllarından itibaren iç içe olan Cumhur Çetin sol ideoloji ile yetişti. O tarihlerde Sinop Gerze’de CHP ve SHP’de gençlik kollarında çalışmalarda bulunan Çetin bir taraftan ideolojik ve siyasal gelişimini tamamlarken bir taraftan da afiş asmadan, sokakta çalışmalarına parti faaliyetlerinde aktif görevlerde bulundu. Anons arabalarında dönemin zor şartlarında el megafonlarıyla anonslar yapan Çetin parti mutfağında siyasi eğitimini aldı. Sivil toplum çalışmaları ve siyaseti içi içe yürüten Cumhur Çetin’in mesleki uzmanlığı siyaset alanında da topluma hizmet olarak öne çıktı. Çetin’in 2016 yılında yapmış olduğu “Matrah ve vergi artırımı, kesinleşmemiş veya dava safhasında bulunan alacaklar ve inceleme ve tarhiyat safhasında bulunan işlemlerinde eklenmesi gerekir” ve “6736 Kanun Kapsamında yapılandırılan ve 6770 sayılı Kanunun 26. maddesiyle, 6736 sayılı Kanuna eklenen geçici 2. madde ile 2017 Ocak ayında ödenmesi gereken taksitler Mayıs 2017 tarihine ötelenmişti. Ülkemizde yaşanan olumsuz ekonomik koşullar nedeniyle, Mayıs 2017 tarihine ötelenen taksit ödeme süresinin 30 Eylül 2017 tarihine ötelenmesi gerekir” önerileri CHP Grup başkan Vekili Engin Altay’ın takibi ve CHP İzmir Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Musa Çam’ın önergesi ve destekleriyle Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu tutanaklarına girdi, Kanun tekliflerinin hazırlanmasında yer aldı.

Halen 88 derneğin üye olduğu SİNDEF (Sinop Dernekler Federasyonu) Meclis Başkan Vekilliği ve CHP Komisyon Başkanı görevlerini başarıyla yürüten Çetin, ayrıca SMMM Odası Üyeliği, Sinop Gerze Çevre Köyleri Dernek Başkan Vekilliği, Demokrat Sinoplular Platformu Üyeliği ve Çağdaş Muhasebeciler Birliği Üyeliği görevlerine devam ediyor.

Mali Müşavirlik ve yazarlığa devam eden Çetin evli ve biri 18 diğeri 12 yaşında iki erkek çocuk babasıdır. Cumhur Çetin ingilizce biliyor.